Parmak İzi Okuyucu Sistemleri (Personel Takip)

Aktif Zaman Kontrol mutlak müşteri memnuniyeti ile satıştan satış sonrası teknik servis hizmetlerine kadar tüm çalışmalarına yansıyan kalite ve tecrübesiyle kendi dalında lider duruma gelmiştir. Personel takip sistemlerinde en yoğun kullanılan ürün grubu parmak izi okuyucu sistemleri ile sağlanan parmak izi personel takip sistemleridir. Bu sayfada parmak izi okuyucu, parmak izi okuyucu sistemleri, parmak izi, parmak izi ile personel takibi, parmak izli kartlı geçiş sistemleri olmak üzere aklınıza gelecek per çok sorunun cevabını bulacaksınız. Parmak izi okuyucu sistemleri ve şirketinize kurulacak parmak izi okuma ve personel takip sistemleri için bizi arayabilir veya eposta ile bilgi alabilirsiniz.

PARMAK İZİ OKUYUCU CİHAZLARI , PARMAK İZİ OKUYUCU FİYATLARI VE PARMAK İZİ İLE PERSONEL MESAİ TAKİP SİSTEMLERİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

AKTİF ZAMAN Parmak İzi Okuyucu Sistemleri ve Parmak izi okuyucu cihazları

Aktif Zaman Kontrol mutlak müşteri memnuniyeti ile satıştan satış sonrası teknik servis hizmetlerine kadar tüm çalışmalarına yansıyan kalite ve tecrübesiyle kendi dalında lider duruma gelmiştir. Personel takip sistemlerinde en yoğun kullanılan ürün grubu parmak izi okuyucu sistemleri ile sağlanan parmak izi okuyucu sistemleridir. Bu sayfada parmak izi cihazı, parmak izi okuyucu sistemleri, parmak izi okuyucu,parma izi, parmak izi ile personel takibi, parmak izli kartlı geçiş sistemleri olmak üzere aklınıza gelecek per çok sorunun cevabını bulacaksınız. Parmak izi cihazları ve şirketinize kurulacak parmak izi tanıma ve personel takip sistemleri için bizi arayabilir veya eposta ile bilgi alabilirsiniz.

Parmak İzi nedir?

İnsanların bütün organları değerlidir. Ancak ellerimizin bizim için farklı önemleri bulunmaktadır. İnsanların ellerinde bulunan parmaklar işleri yapabilmek için oldukça önemlidir. Bunun yanında parmakların önemli olduğu bir başka nokta ise güvenliktir. Parmak izi parmak ucu derisinde , farklı eğrilerle gözle görülebilen çıkıntıların meydana getirdiği biçimler, biyometrik grafiktir. Dış derideki bu çıkıntılara hat(papilla) adı verilir.Her insan kendine özgü parmak izlerine sahiptir. Hiç kimsenin hatta tek yumurta ikizlerinin bile , parmak izleri birbirine benzemez.Başka bir tanımla , parmak izi dokunduğumuz her yere bıraktığımız sadece bize ait olan bir işarettir.

Parmak nasıl iz bırakır?

Derimizin altındaki ter bezleri, ter ve su tabanlı yağları da içeren bir salgı salgılayarak derimizi nemli ve sağlıklı tutar. Parmaklarımızı ve avcumuzun içini kaplayan bu çıkıntıların üzerindeki bu salgı, dokunduğumuz her yüzeye bulaşır ve bulaştığı yüzeyde parmağımızdaki çıkıntıların deseninin bir kopyasını bırakır. Yeni çalışmalarla parmak izi sahibinin sigara bağımlısı olup olmadığı, sık kahve içip içmediği ve kullandığı bir takım ilaçlar bile belirlenebilmektedir.

Güvenlikte Parmak izinin kullanılmasının sebebi nedir?

Bilindiği gibi her insanın kendine has bir parmak izi bulunmaktadır. Bir başka eşi bulunmaz Bu yönüyle parmaklar güvenlikte eşsiz bir yön sağlamaktadır. Çünkü parmak izlerimiz başkaları tarafından taklit edilemez. Bu özellikten yola çıkılarak parmak izi okuma sistemi adı verilen sistemler geliştirilmiştir.

Parmak izinin tarihte ilk ne zaman kullanılmıştır?

Parmak izinin önemini ilk olarak Çinlilerin binlerce yıl önce anladığı ve bu sistemi kullandığı hakkında bazı bilgiler bulunmaktadır.

Parmak izinin kullanıldığı alanlar nelerdir?

Parmak izi suçluların takibi, devlet işleri, ordu, hastaneler, göçmen takib, üniversiteler, gümrük noktaları, bilgi işlem yanında binlerce özel sektörde yer alan şirketlerce kullanılmaktadır.

Parmak İzi Okuyucu Cihazı nedir?

Parmak izi yapısı papil hatlarından oluşmaktadır. Papil hatlarının karakteristik yapısı sayesinde, parmak izlerimiz birbirinden yaklaşık 100 farklı karakteristik özellikle ayrılmaktadır. Parmak izi okuyucuların diğer sistemlerden ayıran en önemli özellikleri değiştirilemez, kopyalanamaz olmasıdır. Mobil cihazlar için hiç kuşkusuz güvenlik en önemli problem olduğundan notebook üreticileri güvenlik çözümü için parmak izi okuyucuyu kullanmaya başlamışlardır. Bu parmak izi okuyucu sayesinde laptopların üzerindeki işletim sistemlerinin açılışında ve dosyaların güvenliğinde yaygın olarak kullanılır.

Parmak İzi Tanıma ve Personel Takibi Sistemi nasıl çalışır?

Parmak izi ile giriş çıkış sistemi son teknolojik özellikler ile çalışmaktadır. Yüksek sayıda parmak izini kaydedebileceğiniz bu cihazlar, bazı mesajları gösterme veya seslendirme özelliğine de sahiptir. Tükçe menü ve yönlendirmelerle kullanımı çok kolaydır. Parmak izi okuyucu sistemlerinde öncelikle parmak izi tanıma cihazlarına personellerin parmak izleri teker teker kayıt edilir. Daha sonra personel işyerlerine giriş çıkış yaparken duvarda veya giriş alanlarına montelenmiş turnike üzerindeki parmak izi okuyucu cihazlarına parmak izini okutur. Okutulan parmak izi parmak izi okuyucu ile daha önceden sisteme tanımlanmış olan parmak izi ile karşılaştırılır. Parmak izi benzersiz olacağı için işyerine kimin girdiği kimin çıktığı ve saat bilgileri anında alınır. Bu sistem ile personelin gelmediği günler veya gecikmeler otomatik hesaplanır Ayrıca kapı ve turnike üzerindeki parmak izi okuyucular sayesinde parmak izi tanımlı olmayan kişilerin çalışma alanlarına girişleri engellenmiş olur.

Parmak İzi Sistemleri Fiyatları, Parmak izi okuyucu Cihazları Fiyatları nedir?

Farklı fiyat aralıklarında satılan parmak izi okuyucu cihazlarının ve sistemlerinin özellikleri de tabiki birbirinden farklıdır. Aktif Zaman deneyimli ekibi ile görüşerek hangi modelin işyerinize veya kurumunuza uygun olacağını ve kurulacak sisteme göre projenin gereklerini yüzyüze veya telefon ile konuşabilir, site üzerinden eposta veya form gönderebilirsiniz. Firmalar tarafından turnike sistemlerinde kullanılan parmak izi okuma özelliği, yabancıların şirkete girmesini engellediği gibi, başkasının kartını kullanma durumlarını da ortadan kaldırmaktadır. Personel takibi açısından birçok firma parmak okuma sistemleri ile yeniliklere ayak uydurmaktadır.

Parmak İzi Okuyucu Sistemleri & Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde artık bir çok devlet kurum ve kuruluşun Parmak izi okuyucu sistemleri iş yükünü azaltmak ve güvenliği arttırmak için yoğun olarak kullanılmaktadır. Parmak izi kişinin kendine özel biyometrik özelliğidir. Personel giriş ve çıkışlarda, kişi parmağını cihaza okutacağından kartımı unuttum, kartım okuma yapmıyor gibi sorunlar olmaz.

Aktif Zaman Kontrol alanında yenilikçi politikasıyla günümüz dünyasını takip eden ve en uygun fırsatlarıyla size sunmayı hedefleyen bir kuruluştur. Parmak izi okuyucu sistemleri yüksek güvenlikli ve son teknoloji bir ürün olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Firmanız içerisindeki sınırlı alanları yönetme ve izinsiz girişlerin önüne geçmek için akılcı bir çözümdur. Size uygun fırsatları kaçırmamak isterseniz web sitemizden teklif isteme formunu doldurabilirsiniz veya 0212 320 73 11 hatlı numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Parmak İzi Okuyucu Sistemleri Kullanıcı Yorumları


Gökhan Ş. Aktif Zaman Azper’den mayıs ayında almış olduğumuz parmak izi okuyucu sistemleri ile çalışanlarımızın giriş çıkışlarını rahat ve hızlı bir şekilde görüp raporlayabiliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürler.  

Ömer E. Aktif Zaman Azper İle yeni çalışmaya başlamamıza rağmen verilen destek, arkadaşlarınızın yaklaşımı ve çözüm odaklı hareket etmeleri firmanızı seçmekle doğru bir karar aldığımızı görmekteyiz. Teşekkür Ederiz.  

Hakkı A. Parmak izi okuyucu sistemlerinizi tavsye üzerine kullanmaya başladık . Personel takibi açısından hiç bir sıkıntı yaşamdan kullanılabilecek bir program ayrıca istediğim zaman kesintisiz sürekli destek alabiliyoruz, bu konuda çok memnunuz.